Projekt USOSadm Java

USOSadm to jedna z tych części USOS-a, która jest praktycznie nieznana studentom. Dzieje się tak dlatego, że jest przeznaczona głównie dla pracowników, którzy nie są nauczycielami akademickimi. Być może widzieliście go kiedyś patrząc przez ramię Pani w dziekanacie albo w sekcji gospodarczej, jeśli ktoś się zapuszcza w takie zakątki MIM-u.

Nasz zespół zamienia moduł administracyjny pisany jeszcze w zeszłym tysiącleciu (sic!), na nowoczesną aplikację webową. Pierwszy to aplikacja kliencka na Windowsy, pisana w niewspieranej już technologii - Oracle Forms. Druga to aplikacja pisana w Javie EE, którą można uruchomić na dowolnej aktualnej przeglądarce desktopowej.

Przykładowe zdjęcia "przed i po" możecie obejrzeć poniżej.

oracle_forms
Wycofywany moduł z Oracle Forms.
usosadm
Nowy moduł z Javy EE.

Wykorzystywane technologie

USOSadm integruje się z wieloma systemami wewnętrzymi i zewnętrzymi. Aplikacja to nie tylko prezentacja danych, ale też drukowanie raportów, pobieranie kursów walut ze stron NBP czy wysyłanie PIT-ów podpisanych certyfikatem kwalifikowanym do Ministerstwa Finansów.

Główna część wykorzystywanych technologii została spisana poniżej:

Co dalej?

Jeśli jesteś zainteresowany/-a projektem i chcesz się dowiedzieć więcej, to wpadnij do nas na I piętro. Wszystkie potrzebne dane znajdziesz w stopce poniżej.